جراحی بینی

جراحی بینی یکی از انواع جراحی است که جنبه درمانی نیز دارد و توسط متخصص جراحی بینی صورت می‌پذیرد. با این حال اکثر جراحی‌ها، به منظور درمان صورت نمی‌گیرند. بسیاری از افراد از ظاهر بینی خود راضی نیستند و به این دلیل به سمت جراحی زیبایی بینی کشیده می‌شوند. این افراد تمایل دارند با تغییر ظاهر بینی خود بواسطه عمل بینی، ظاهر صورت خود را زیباتر و متناسب‌تر نمایند.جراحی بینی

هر کسی میل به زیبایی دارد، عمل بینی امروزه طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است. هر کسی نسبت به ظاهر خود ایده‌آل مشخصی در ذهن دارد. عمل بینی این امکان را فراهم کرده تا بسیاری از افراد به ایده‌آل ذهنی ظاهر خود دست پیدا کنند. در چند سال اخیر نمودار رشد انجام این عمل زیبایی از صعود قابل توجهی برخوردار بوده. همین قضیه باعث شد تصمیم بگیریم، اطلاعات جامعی درباره جراحی بینی و انواع آن برای شما عزیزان آماده کنیم. با ما تا انتهای متن همراه باشید تا از شرایط انجام عمل بینی و انواع روش‌های جراح زیبایی بینی مطلع شوید.

جراحی بینی

چه افرادی نیاز به جراحی بینی دارند؟

این سوال که چه افرادی خواهان انجام  هستند با این سوال که چه افرادی نیاز به  دارند، تفاوت دارد. پاسخ هر سوال متفاوت است. افرادی که به دنبال عمل بینی هستند، ممکن است دلایل متعددی برای این تصمیم داشته باشد. قطعی شدن تصمیم شما الزاما با مشورت یک متخصص جراحی باید انجام شود. یک پزشک متعهد ، شما را برای انجام دادن یا انجام ندادن این عمل زیبایی به درستی راهنمایی خواهد کرد.

افرادی که از نظر پزشکی نیاز به جراحی بینی دارند عبارت‌اند از:

 • افرادی که از انحراف بینی رنج می‌برند.
 • افرادی که شاخک‌های بینی آنها رشد بیش از حدی دارند.
 • افرادی که از پولیپ و سینوس رنج می‌برند.چه افرادی نیاز به جراحی بینی دارند؟

مواردی که در بالا ذکر کردیم از جمله مواردی هستند که از نظر پزشکی نیاز به  دارند. عمل بینی برای این افراد جنبه درمانی دارد و با صلاح‌دید پزشک می‌تواند با جراحی زیبایی بینی نیز تلفیق شود. یعنی بیمار می‌تواند با انجام یک عمل جراحی هم مشکل بیماری بینی خود را درمان کند و هم آن را زیباتر نماید.

البته افراد دیگری نیز وجود دارند که خواهان عمل بینی هستند:

 • افرادی که بینی بزرگی دارند، ممکن است به هر دلیلی تصمیم به کوچک‌تر کردن بینی خود کنند.
 • افرادی که بینی آنها نسبت به صورت آنها سایز نامتناسبی دارد و ممکن است کوچک باشد، تمایل دارند با عمل بینی این مشکل را رفع کنند.چه افرادی نیاز به جراحی بینی دارند؟
 • افرادی که تمایل به ایجاد زاویه دلخواه برای بینی خود هستند.
 • افرادی از فاصله لب و بینی خود ناراضی‌اند و می‌خواهند این فاصله را تغییر دهند.

موارد ذکر شده، از دلایل معمولی است که مراجعین به مطب برای تصمیم خود عنوان می‌کنند.

انواع جراحی بینی

جراحی به روش‌های مختلفی انجام می‌پذیرد. از انواع روش‌های  می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • جراحی بینی باز: یکی از انواع روش‌های  است. در این روش جراحی بینی، یک برش کوچک در قسمت کولوملا داده می‌شود. با انجام این برش سوراخ‌های بینی از هم جدا می‌شوند، تمام پوست بینی می‌تواند برداشته شود و اجزای درونی بینی برای جراح قابل دیدن خواهد بود. این روش اگر مورد نیاز بیمار باشد، به بیمار پیشنهاد داده خواهد شد. در این روش که رینوپلاستی باز نیز نامیده می‌شود، اصلاحات بیشتری قابل اعمال است.انواع جراحی بینی
 • جراحی بینی بسته:  بسته یا رینوپلاستی بسته از طریق سوراخ‌های بینی انجام می‌گیرد. این روش برای بیمارانی که مشکلات تنفسی ندارند و عمل زیبایی دلخواه آنها مربوط به قوز بینی است انجام می‌گیرد.

هر یک از انواع روش‌های ممکن است برای یک بیمار، بهترین گزینه باشد. نمی‌توان تایین کرد کدام یک از روش‌های عمل بینی نسبت به دیگری بهتر است. هر بیمار شرایط خاصی دارد. پزشک متخصص جراح با توجه به شرایط خود بیمار تصمیم می‌گیرد که کدام یک از روش‌های  اعمال شود. اگر می‌خواهید بدانید کدام یک از این دو روش برای جراحی بینی شما پیشنهاد می‌شود با دکتر هادی مشورت کنید.

شرایط لازم برای جراحی بینی

هر کاری که بخواهید انجام دهید، شرایطی دارد. برای انجام عمل زیبایی بینی نیز باید با توجه به شرایط پیش رفت. بررسی‌های لازم باید روی شما انجام شود. در صورتی که شرایط لازم برای انجام  را داشته باشید، بهترین عمل جراحی در انتظار شما خواهد بود. در صورتی که شرایط عمل بینی را نداشته باشید، نباید انتظار عمل خوبی را هم داشته باشید. شرایط لازم برای  که عموما برای همه یکسان است می‌تواند موارد زیر باشد:شرایط لازم برای جراحی بینی

 • فردی که قصد انجام عمل بینی دارد، باید از سلامت جسمی برخوردار باشد. هنگام مشاوره با دکتر، تمامی مشکلات و بیماری‌هایی که از گذشته تا کنون با آنها درگیر بوده‌اید عنوان کنید. پزشک باید در این زمینه برای شما تصمیم بگیرد. هر مشکلی که شما، آن را عادی می‌دانید ممکن است با  شما تداخل ایجاد نماید و عمل بینی شما را با مشکل مواجه کند.
 • فردی که قصد انجام  دارد، باید از لحاظ روحی سالم باشد. اگر کسی از نظر روحی از سلامت کافی برخوردار نیست، نمی‌تواند کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی به حساب بیاید. وسواس فکری، افسردگی، بدبینی و هر چیز دیگری که روان شما را درگیر کرده است، ممکن است اقدام شما را تحت تاثیر قرار دهد.
 • بینی و پوست بینی نیز باید بررسی شود. شرایط بینی و پوست بینی باید به گونه‌ای باشد که فرد برای جراحی مشکلی نداشته باشد. تشخیص این مورد بر عهده‌ی پزشک  خواهد بود.
 • فرد باید قبل از عمل یک سری اصلاحات در عادات خود انجام دهد. از انجام اعمالی خودداری کند و دستورات پزشک را انجام دهد. انجام این دستورات از شرایط مهم  محسوب می‌شود.

شرایط لازم برای جراحی بینیاین که چه کسی شرایط  را دارد، چیزی نیست که بتوان در لابه‌لای صفحات وبسایت‌ها به دنبال آن گشت. هر کسی زندگی و شرایط بدنی خاصی دارد. نظر پزشک در این زمینه شرایط شما شرط اصلی است. هیچ چیزی جای مراجعه به یک پزشک را نمی‌گیرد. اگر شما هم به انجام عمل بینی اشتیاق دارید، با دکتر کمال هادی، مشورت کنید و با اطلاعات و ملاحضات کامل دست به این اقدام مهم بزنید.

دریافت مشاوره (کلیک کنید)