جراح زیبایی بینی

عمل بینی، پرطرفدارترین نوع جراحی زیبایی در ایران است. جراحی زیبایی بینی توسط جراح زیبایی بینی صورت می‌گیرد. جراح بینی طی یک عمل جراحی که ممکن است عمل باز یا عمل بسته باشد، تغییراتی در ظاهر بینی ایجاد می‌کند. تغییراتی که پزشک می‌تواند در یک جراحی زیبایی بینی اعمال کند، با توجه به وضعیت بینی فرد متفاوت است.جراح زیبایی بینی گاهی دست پزشک در انجام اصلاحات باز است. گاهی نیز، پزشک در تغییر ظاهر بینی یک سری محدودیت‌ها دارد. اگر می‌خواهید بیشتر درباره جراحی زیبایی بینی و جراح زیبایی بینی بدانید، وقت خود را به ما بسپارید و تا انتهای مقاله همراه ما باشید. ما در این مقاله با بررسی اجمالی‌ای از جراحی زیبایی بینی، شما را با کاری که  انجام می‌دهد آشنا خواهیم کرد.

جراح زیبایی بینیجراحی زیبایی بینی چیست؟

عمل بینی، یک نوع جراحی است که توسط جراحی بینی انجام می‌شود. افرادی که اقدام به جراحی بینی می‌کنند، به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • اولین دسته افرادی هستند که در سلامتی این ناحیه دچار مشکل‌اند. اگر پزشک تشخیص دهد با عمل بینی مشکلات فرد قابل حل است،‌ عمل بینی روی فرد صورت می‌گیرد. برای مثال مشکلاتی مانند پولیپ، سینوس، انحراف، مشکل در شاخک‌های بینی و …
 • دومین دسته افرادی هستند که قصد دارند حین عمل درمانی خود، ظاهر بینی را نیز دستخوش تغییراتی قرار دهند. در این مورد نیز، پزشک با توجه به وضعیت بیمار، یک عمل تلفیقی انجام خواهد داد.
 • سومین دسته افرادی را شامل می‌شود که صرفا برای تغییر ظاهر بینی و رسیدن به ایده‌آل ذهنی خود دست به جراحی زیبایی بینی می‌زنند. جراح زیبایی بینی همان جراح بینی است که در این مسیر به فرد متقاضی کمک می‌کند.جراحی زیبایی بینی چیست؟

در مواردی که عمل بینی جنبه درمانی ندارد و عمل جراحی تنها با هدف زیبایی صورت می‌گیرد، از نام جراحی زیبایی بینی استفاده می‌شود. پزشکی که جراحی زیبایی بینی را انجام دهد،  خواهد بود.

 

جراح زیبایی بینی کیست؟

فرد متخصصی است که در زمینه عمل بینی، تحصیلات کاملی دارد. متاسفانه با توجه به میل افراد برای عمل جراحی زیبایی بینی با هزینه کم، جراحان فاقد تحصیلات مرتبط نیز، دست به این عمل جراحی می‌زنند. از این رو نمی‌توان به تمامی جراحان، جراح زیبایی بینی گفت.

جراح زیبایی بینی کیست؟

تاثیر جراح در جراحی بینی

در هر زمینه و هر شغلی، افراد مختلفی مشغول به کار هستند. حتی وقتی درباره بازسازی یک بنا صحبت می‌کنیم، به این نکته واقفیم که کار هر مرمت‌کار با کار دیگری تفاوت دارد. درست است که ممکن است چند مرمت‌کار خوب در شهر باشد. ولی مرمت‌کارهای ناشی و تازه‌کاری نیز وجود دارند. پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در اطراف ما تعداد زیادی  وجود دارد که برای عمل زیبایی می‌توانیم به هر کدام از آنها مراجعه کنیم. ولی باید توجه داشته باشیم، کار جراح موردنظر در چه سطحی است.

اگر  در سطح بالایی از حرفه‌ی خود قرار داشته باشد،‌ مراجعین راضی‌تری اطراف او می‌بینیم.

تاثیر جراح در جراحی زیبایی بینی را در موارد زیر می‌توانیم ببینیم.

تاثیر جراح در جراحی بینی

 • جراح زیبایی بینی وظیفه دارد شرایط قبل از عمل جراحی را به درستی بسنجد. وضعیت و شرایط بیمار تاثیر بسزایی روی روند جراحی خواهد داشت. تشخیص سلامت جراحی شونده، برعهده‌ی جراح بنیی است.
 • روش جراحی یکی دیگر از عواملی است که جراحی بینی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. نسبت به وضعیت بینی فرد جراحی شونده، روش جراحی ممکن است متفاوت باشد. تشخیص این که در جراحی از چه تکنیک و چه روشی استفاده شود، برعهده‌ی جراح زیبایی بینی قرار دارد.
 • انجام درست روش انتخابی روی بینی اصل بسیار مهمی است. اگر جراح از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشد، روش انتخابی را به درستی پیاده‌سازی می‌کند.
 • میزان دقت  یکی از دیگر از عوامل تاثیرگذار روی جراحی است. جراحی که در این زمینه مشغول به فعالیت است، ظرافت کاری بالایی نیاز دارد. چرا کوچکترین تغییری، ظاهر بینی را دست‌خوش تغییر قرار می‌دهد.
 • مراقبت‌های بعد از عمل آخرین مورد در جراحی بینی است. بیمار باید مراقبت‌های بعد از عمل را به خوبی انجام دهد. اگر یک عمل جراحی زیبایی بینی خوب داشته باشیم ولی در مراقبت‌های بعد از عمل جراحی زیبایی بینی کوتاهی کنیم، کار را خراب کرده‌ایم.  باید با توجه به اهمیت این مسئله زمان کافی برای آموزش به بیمار قائل شود. اهمیت موضوع را روشن کند و مراقبت‌های درست و کاملی به او ارائه کند.تاثیر جراح در جراحی بینی

انتخاب جراح زیبایی بینی

برای انتخاب جراح زیبایی بینی کارهای زیادی می‌توان انجام داد. مراحل زیر، مراحلی هستند که می‌توانید برای پیدا کردن جراح زیبایی بینی آن‌ها را دنبال کنید.

 • ابتدا یک دفترچه تهیه کنید تا تمامی تحقیقات را درون آن ثبت کنید.
 • از دیگران، درباره جراح زیبایی بینی سوال کنید. اگر کسی در اطراف شما عمل جراحی زیبایی انجام داده، مورد مناسبی برای نظرسنجی است.
 • برای هر پزشک قسمتی را در نظر بگیرید. تعداد افرادی که جراح را پیشنهاد داده‌اند، یادداشت کنید. نام آنها، نحوه آشنایی، مراجعات و میزان رضایت آنها چیزهایی است که می‌توانید درباره آن یادداشت‌برداری کنید.
 • فضای مجازی را از دست ندهید. انجمن‌های مربوط به جراحی بینی فضای مناسبی برای تحقیق هستند. تمام موارد را یادداشت کنید.
 • در انتهای تحقیقات چند پزشک را که بیشتر پیشنهاد شده‌اند انتخاب کنید.
 • آدرس مطب آنها را به دست آورده و یادداشت کنید. آدرس مطب جراح زیبایی را می‌توانید به وسیله اینترنت پیدا کنید.
 • وقت قبلی بگیرید. در گرفتن وقت عنوان کنید که نیاز به مشاوره دارید.
 • در جلسات مشاوره شرکت کنید. تمامی موارد مهم را در دفتر خود یادداشت کنید. توضیحاتی که درباره بینی شما داده می‌شود، روش جراحی‌ای که جراح پیشنهاد می‌دهد، پیش‌بینی جراح زیبایی بینی از جراحی شما و هزینه جراحی بینی و …
 • مطب پزشکان را زیرنظر بگیرید. نمونه‌ی جراحی پزشک بوسیله مانیتور یا بروشور و … به شما نشان داده می‌شود. اما نمونه‌های زنده‌ای از کار دکتر، در مطب در رفت و آمدند. آنها را از دست ندهید و با آنها صحبت کنید.
 • تمامی مکاتبات خود را بررسی کنید. اگر همه چیز را یادداشت کرده‌اید کار سختی پیش رو ندارید. با یک دوست و همراه آنها را بررسی کنید و نظر او را نیز درباره انتخاب نهایی جراح زیبایی بینی بخواهید.

 

دریافت مشاوره (کلیک کنید)