سوالات رایج درباره جراحی بینی

سوالات رایج درباره جراحی بینی

سوال:سوالات رایج درباره جراحی بینی
بینی که جراحی شده باشد و بر اثر ضربه دچار شکستگی شود آیا دوباره باید جراحی زیبایی بینی انجام داد یا می‌توان مثل بینی عمل نشده در مطب جا‌انداخته شود؟
جواب :
بینی که عمل شود تا چند ماه آسیب پذیری اش بالا خواهد بود اما زمانی که روند ترمیم به انجام برسد. استحکام آن زیاد شده و مانند بینی عمل نشده خواهد بود، لذا اگر ضربه شدید به آن وارد شود و بینی را بشکند مانند یک بینی معمولی در مطب جا‌اندازی می‌شود چنانچه ضربه به قدری شدید باشد که ساختار بینی بهم بریزد، یا در اثر ضربه تیغه وسط بینی نیز آسیب ببیند در این‌صورت ممکن است احتیاج به بیهوشی عمومی داشته باشد.

 

سوالات رایج درباره جراحی بینی

سوال :
زمان کشیدن بخیه و برداشتن قالب چگونه می‌باشد؟
جواب :
معمولا بخیه ها را بین ۵ تا ۷ روز بعد از عمل خارج می‌کنند و بخیه های داخل بینی که از جنس نخ‌های جذبی می‌باشند ۲ تا ۳ هفته و گاهی بیشتر طول می‌کشد که جذب شوند و پس از جذب ، گره های آنها خود به خود می افتند و قالب را نیز بعد از ۵ تا ۷ روز میتوان برداشت.

سوال :
آیا جراحی بینی گوشتی بعد از عمل، پس از مدتی مجدد به شکل قبلی برمیگردد؟
جواب: بینی های گوشتی به بینی هایی گفته می شوند که دارای پوست ضخیم و غضروف های ضعیف می باشند و معمولا قسمت پایینی آن توپی شکل با سوراخ های نسبتا کوچک می‌باشند و یا منظره‌ای شبیه قوطی و جعبه دارند. بینی های گوشتی زمانی‌که فرد انتظار نتیجه بینی استخوانی را نداشته باشد قابل عمل می باشند، و معمولاً نتیجه خوبی می‌دهند. در گذشته برخی از جراحان با کاستن حجم بافت زیر جلدی اقدام به کوچک کردن بینی می نمودند که این امر باعث منظره‌ای گوشتی و حجیم در بینی می‌گردید، اما امروزه با تکنیک های جدید و ایجاد اسکلت غضروفی امکان عمل بینی گوشتی بدون بازگشت میسر گردیده است؛ ولی باید به این نکته توجه داشت ورم بینی های گوشتی در مدت طولانی تر از بین می رود.

سوالات رایج درباره جراحی بینی

سوال :
اگر شخصی بعد از جراحی بینی باردار شود، بارداری باعث خراب شدن آن خواهد شد؟
جواب :
همانطور که در دوران بارداری مخصوصا در ماه های آخر تمام بدن متورم می‌شود بینی نیز متورم می‌شود و همان گونه که بعد از اتمام بارداری تورم بدن برطرف شده و به حالت عادی خود بر می گردد بینی نیز تورمش از بین رفته و به حالت اول برمی گردد.

سوال :
بعد از به هوش آمدن از عمل بینی می توان به بچه شیر داد ؟
جواب :
معمولاً دو ساعت بعد از پایان بیهوشی می توان تغذیه با شیر را شروع کرد؛ مانند مادرانی که با سزارین بچه خود را به دنیا می آورند. آنها نیز اکثراً با بیهوشی عمومی بوده و دو ساعت بعد از بهوش آمدن به فرزند خود شیر داده و مشکلی پیش نمی آید؛ فقط ممکن است به علت ترشح داروهای بیهوشی در شیر باعث خواب آلودگی کودک شود.سوالات رایج درباره جراحی بینی

سوال :
آیا داشتن آرایش و لاک ناخن در اتاق عمل مشکل ساز خواهد شد ؟
جواب :
بیمار چه آرایش داشته باشد و چه نداشته باشد تمام صورت با بتادین شستشو و ضدعفونی خواهد شد بنابراین بهتر است که در روز عمل آرایش نداشته و دو ناخن از دست یا پا بدون لاک و کوتاه باشد و اگر چنانچه دارای کاشت ناخن هستید حتما باید یک ناخن بدون کاشت و لاک باشد . زیرا دستگاه پالس اوکسیمتر که میزان اکسیژن خون را نشان می دهد باید به انگشت متصل شود. در صورت‌ وجود ناخن کاشته شده و ناخن لاک زده، ضخامت موجود، باعث ایجاد مزاحمت در کار پالس‌اوکسی‌متر شده و اختلال ایجاد می‌شود.

سوال :
آیا عطسه و سرفه روی فرم بینی تاثیر گذار خواهد بود؟
جواب : خیر حتی اگر بینی توسط تامپون بسته باشد خروج هوا از راه دهان صورت می گیرد.سوالات رایج درباره جراحی بینی

سوال :
اگر کسی دارای انحرف بینی شده باشد به طوری که مثلا مجرای سمت راست بینی کاملا بسته باشد و شکل ظاهری بینی نیز تغییر کرده باشد با عمل جراحی انحراف شکل ظاهری بینی نیز تغییر می کند؟
جواب :
با عمل اصلاح انحراف تیغه بینی، انسداد تنفسی فرد برطرف می‌شود اما کجی شکل ظاهری برطرف نخواهد شد مگر این که عمل زیبایی انجام دهد.

سوال :
من نمی خواهم بالای بینی ام را تغییر دهم فقط می خواهم پایین بینی ام را عمل کنم آیا این امکان وجود دارد ؟
جواب :
بستگی به این دارد که عمل قسمت پایین بینی به تنهایی مجموعه بینی را زیبا سازد، و چون هر بینی با بینی دیگر فرق دارد به همین دلیل عمل بینی یک مجموعه اعمال کاملاً ثابتی نیست . در بعضی مواقع دست زدن به قسمتی از بینی باعث میشود که نسبت ها به هم ریخته و ظاهربینی نامناسب شود بنابراین در مشاوره حضوری با دکتر مشخص خواهد شد که آیا این امر امکان پذیر می باشد یا خیر.سوالات رایج درباره جراحی بینی

سوال :
آیا بعد از عمل بینی امکان افتادگی نوک بینی وجود دارد ؟
جواب :
در عمل بینی مکانیسم های نکهدارنده‌ای ایجاد می‌شوند که مانع از افتادگی نوک بینی می‌شوند، به‌عنوان مثال : استفاده از غضروف و پیوند آن، و یا استفاده از بخیه های نگهدارنده، لذا افتادگی نوک بینی ممکن نیست مگر مشکلی در روند جراحی بوده باشد.

سوال :
مصرف راکواتان قبل و بعد از عمل بینی مشکلی دارد؟

جواب :
راکوتان یا داکوتان یا آکوتان برای درمان جوش و آکنه های شدید صورت به کار برده می شود و باعث کاهش چربی پوست می‌شود، این دارو برای دوره هایی بلند مدت ۳ تا ۶ ماهه تجویز می شود. این دارو می‌تواند پروسه ترمیم زخم را بعد از عمل مختل نماید و شانس به جا ماندن اسکار ( محل برش ) را نیز افزایش دهد بنابراین توصیه می‌شود ۶ ماه قبل و سه ماه بعد از عمل از مصرف آن خودداری نمایید البته تصمیم در مورد عمل جراحی بعد از مصرف راکوتان بستگی به وضعیت پوست و سلول‌های خونی دارد. گاهی می‌توان زودتر از موعد مقرر عمل جراحی را انجام داد ولی از آنجاییکه مصرف راکوتان باعث خشکی پوست و ترد شدن آن می شود احتمال آسیب پوست مخصوصاً پارگی آن زیاد است.سوالات رایج درباره جراحی بینی

سوال :
بهترین زمان برای عمل زیبایی لاله گوش چه زمانی می باشد؟
جواب :
سن ۶ سالگی قبل از ورود به مدرسه زمان مناسبی است چون رشد لاله گوش در سن ۶ سالگی بیش از ۹۸ درصد انجام شده است. البته برای انجام این عمل هیچ وقت دیر نیست همان گونه که بسیاری از متقاضیان عمل گوش نوجوانان و جوانان و در بعضی از موارد نیز افراد میانسال میباشند.
نکته :
عمل های زیبایی گوش:
رفع حالت های غیر طبیعی لاله گوش- ترمیم پارگی سوراخ گوش بر اثر سنگینی گوشواره- نزدیک کردن لاله گوش به سر – کوچک نمودن گوش

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)