هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی، هزینه‌ای است که باید توسط بیمار پرداخت شود تا جراحی روی بینی او انجام شود. معمولا اولین اولویت در انجام جراحی بینی، انتخاب پزشک مناسب است. اما در مواقعی، قیمت جراحی بینی هم عامل تایین‌کننده‌ای در انتخاب جراج به حساب می‌آید. هزینه جراحی بینی معیاری نیست که نتیجه نهایی عمل بینی را تضمین کند. اما به صورت معمول، هزینه عمل بینی نزد جراحان متخصص و متبحر بالاست.هزینه جراحی بینی

چه عواملی در این تفاوت قیمت‌ها تاثیرگذارند؟ آیا برای پرداخت هزینه بینی، می‌توان روی بیمه پایه یا بیمه تکمیلی حساب کرد؟ این‌ها سوالاتی است که قبل از تصمیم‌گیری نهایی ذهن ما را به خود درگیر می‌کنند. جواب این سوالات با یک تحقیق کوچک داده می‌شود. اگر می‌خواهید جواب سوالات خود را درباره قیمت عمل بینی و نقش بیمه و بیمه تکمیلی در پرداخت هزینه جراحی بدانید، با ما همراه باشید.

ما در این مقاله قصد داریم به طور کامل، این مسائل را مورد بررسی قرار دهیم.

هزینه جراحی بینی

دلیل تفاوت هزینه جراحی بینی در مراکز مختلف

همانطور که شما هم متوجه شده‌اید، افرادی که عمل بینی انجام داده‌اند،  متفاوتی پرداخت کرده‌اند. حتی دو نفر که به صورت همزمان به یک کلینیک برای عمل بهترین جراح بینی مراجعه می‌کنند، با دو قیمت متفاوت مواجه می‌شوند.

 

برای کسب اطلاعات از هزینه عمل بینی، نمی‌توان به هزینه‌ عمل بینی دیگران اکتفا کرد. چرا که شرایط هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است. عمل بینی به دلایل زیر ممکن است دارای هزینه‌های متفاوتی باشد.

دلیل تفاوت هزینه جراحی بینی در مراکز مختلف

  • وضعیت بیمار قبل از عمل جراحی: این که بینی شما چه فرمی داشته باشد و از نظر ساختمانی، جزو کدام دسته از انواع بینی به شمار بیاید، روی هزینه عمل بینی، تاثیرگذار است. چرا که جراح حین عمل جراحی، با توجه به وضعیت ظاهری و سلامتی بینی شما، با چالش‌های متفاوتی روبرو می‌شود. نمی‌توان توقع داشت  برای فردی که مشکل تنفسی دارد، با هزنه جراحی بینی فردی که نیاز به جراح زیبایی بینی دارد، یکسان باشد. به همین روال، هزینه جراحی بینی، برای فردی که بینی استخوانی دارد، با قیمت جراحی بینی فردی که بینی گوشتی دارد، یکسان نخواهد بود.دلیل تفاوت هزینه جراحی بینی در مراکز مختلف
  • جراح بینی: هزینه عمل بینی نزد جراحان مختلف از هم متفاوت است. هزینه جراحی بینی نزد هر جراح برای شما، در جلسه مشاوره محاسبه می‌شود. دلیل تفاوت قیمت‌ها این است که برخی متخصصان به خاطر نداشتن تخصص اصلی عمل بینی، یا سابقه کاری کم، قیمت کمتری برای جراحی بینی بیمار تایین می‌کنند. گرچه ، تضمینی در کیفیت کار نهایی نیست، اما باید به آن توجه ویژه داشت و دلیل قیمت پایین عمل بینی را جویا شد. همواره به خاطر داشته باشید، ابتدا از کار جراح بینی اطمینان حاصل کنید سپس اقدام به جراحی بینی کنید.
  • منطقه جغرافیایی: شهر محل سکونت و مراکز مختلف برای هزینه عمل بینی، نرخ‌های متفاوتی دارند. دو دلیل عمده در این تفاوت قیمت نقش دارد. اول هزینه پایین‌تر مخارج در شهرهای کوچک است. دلیل دوم این است که تبعا، پزشکان متبحر برای انتخاب مکان فعالیت، به پایتخت و شهرهای بزرگ راغب‌ترند.نقش بیمه در هزینه جراحی بینی

نقش بیمه در هزینه جراحی بینی

برای بررسی نقش بیمه در پرداخت هزینه عمل بینی، عمل بینی را به سه دسته تقسیم می‌‌کینم:

  • نقش بیمه در پرداخت هزینه جراحی بینی برای زیبایی
  • نقش بیمه در پرداخت هزینه جراحی بینی با هدف درمان
  • نقش بیمه در پراداخت هزینه جراحی بینی با هدف عمل زیبایی و درمانی به صورت همزمان

اگر می‌خواهید درباره جزئیات بیمه جراحی بینی بیشتر بدانید، توضیحات زیر را مطالعه کنید.

بیمه تکمیلی برای هزینه جراحی بینی

  • اگر شما قصد داشته باشید صرفا عمل زیبایی بینی انجام دهید، نباید امیدی به حمایت بیمه داشته باشید. در واقع هیچ بیمه‌ای هزینه عمل‌های زیبایی را تقبل نمی‌کند. از این رو تمامی هزینه‌ها از ابتدا تا انتها، بر دوش فرد متقاضی خواهد بود. هزینه بیمارستان، هزینه دارو، هزینه لباس، دستمزد کادر پزشکی و … از جمله هزینه‌هایی هستند که فرد متقاضی باید به صورت آزاد پرداخت کند.
  • اما اگر عمل بینی شما جنبه درمانی دارد، می‌توانید روی کمک بیمه حساب کنید. بیمه‌های پایه مانند بیمه تامین اجتماعی، سقف قیمتی برای کمک هزینه عمل در نظر گرفته‌اند و شما می‌توانید از این کمک هزینه استفاده کنید.
  • اگر شما قصد دارید همراه با عمل بینی که جنبه درمانی دارد، عمل زیبایی هم انجام دهید، بیمه تنها موارد مربوط به عمل درمانی شما را مورد حمایت قرار خواهد داد.

بیمه تکمیلی برای هزینه جراحی بینی

یکی از سوالاتی که افراد قبل از انجام جراحی بینی می‌پرسند این است که: “آیا بیمه تکمیلی هزینه عمل بینی را متقبل خواهد شد؟ کدام شرکت بیمه این هزینه را متقبل می‌شود؟ ” در پاسخ این سوال باید بدانید که سیاست کاری شرکت‌های بیمه تکمیلی نیز، مشابه شرکت‌های بیمه پایه است. به این صورت که شرکت بیمه تکمیلی تنها هزینه عمل بینی درمانی را پرداخت می‌کند. اگر عمل بینی شما تنها با هدف زیبایی انجام شود، نباید انتظاری از شرکت بیمه تکمیلی داشته باشید.بیمه تکمیلی برای هزینه جراحی بینی

اما اگر جراحی بینی شما جنبه درمانی یا جنبه درمانی- زیبایی داشت، باید این قضیه اثبات شود. اثبات این قضیه با ارائه مدارک پزشکی مانند دستور پزشک، سی‌تی اسکن به شرکت بیمه تکمیلی انجام‌پذیر است.

بهتر است قبل از انجام عمل بینی، به شرکت بیمه یا پایگاه اینترنتی بیمه مربوطه مراجعه کرده و از مدارک مورد نیاز برای استفاده از حق بیمه آگاهی کامل پیدا کنید. چرا که احتمال دارد، زمان مراجعه و مدارک مورد نیاز، در هر شرکت بیمه متفاوت باشد. این اطلاعات را می‌توانید از طریق تماس تلفنی نیز جویا شوید.

برنامه‌ریزی برای تهیه هزینه جراحی بینی

علاوه بر هزینه‌ جراحی بینی که باید برای بیمارستان و دستمزد کادر پزشکی بپردازید، باید برنامه‌ریزی کاملی برای تهیه هزینه‌های دوران عمل و دوران نقاهت داشته باشید. تمامی هزینه‌ها را در یک برگه یادداشت کنید و مجموع هزینه‌های احتمالی را حساب کنید و این میزان را برای روزهای عمل تهیه کنید. یک برنامه‌ریزی دقیق و کامل، نگرانی شما را از تمامی جهات راحت خواهد کرد.

برنامه‌ریزی برای تهیه هزینه جراحی بینیبرای آگاهی از قیمت جراحی و عمل خود، می‌توانید در جلسه مشاوره عمل بینی توسط دکتر کمال هادی شرکت کنید. دکتر کمال هادی با بررسی کامل وضعیت سلامت و ظاهر بینی شما، یک قیمت مناسب و مخصوص برای شما در نظر می‌گیرد.

دریافت مشاوره (کلیک کنید)