جراحی بینی گوشتی

همه‌ی ما دوست داریم بعد از عمل جراحی بینی، یک بینی زیبا داشته باشیم. گاهی ساعت‌ها به عمل بینی خود و تغییراتی که در صورتمان رخ می‌دهد فکر می‌کنیم. این هیجان، همراه با استرس و اضطراب نیز هست. وقتی بینی ما گوشتی باشد، نیاز به جراحی بینی گوشتی وجود دارد. به طور کلی، هر کسی قبل از عمل این استرس و اضطراب را تجربه می‌کنند. اما افرادی که بینی گوشتی دارند، بیشتر دچار این حالت خواهند شد. دلیل این اضطراب چیزهایی است که از این طرف و آن طرف، درباره جراحی بینی گوشتی به گوش آنها می‌خورد.جراحی بینی گوشتی

همه باور دارند، میزان موفقیت جراحی بینی گوشتی، نسبت به میزان موفقیت جراحی بینی استخوانی کمتر است. این باور تا چه اندازه درست است؟ علم پزشکی چه راه‌هایی برای افزایش میزان موفقیت  پیدا کرده است؟ این سوالات و سوالات دیگر مواردی هستند که در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت. اگر نوع بینی شما هم از نوع گوشتی است، با ما همراه باشید. ما در اینجا
هر آنچه باید درباره عمل بینی گوشتی بدانید، در اختیار شما قرار می‌دهیم.

جراحی بینی گوشتیبینی گوشتی چیست؟

بینی به دو دسته‌ی کلی استخوانی و گوشتی تقسیم می‌شود. بینی گوشتی به بینی‌ای گفته می‌شود که از غضروف محکمی برخوردار نیست. در مواردی لایه‌های چربی زیادی در زیر پوست بینی انباشته شده‌اند. لایه‌های پوست بینی گوشتی از ضخامت بیشتری نسبت به حالت استاندارد برخوردارند.

شما با توجه به چند چیز می‌توانید تشخیص دهید بینی‌تان از چه نوعی است. اگر بینی شما دارای این مشخصات باشد، بینی شما هم از نوع گوشتی است.

بینی گوشتی چیست؟

 • به بینی خود به دقت نگاه کنید، اگر پستی و بلندی‌های استخوانی را روی بینی خود نمی‌بینید، ممکن است بینی شما گوشتی باشد.
 • به بینی خود دست بکشید. اگر احساس استخوان بینی کم است و غضروف‌های بینی نرم‌اند، بینی شما از نوع بینی‌ گوشتی محسوب می‌شود.
 • پوست بینی خود را بررسی کنید. بینی‌های گوشتی بیشتر دارای دانه‌های چربی هستند. اگر به وسیله دو انگشت، سر بینی را بفشارید، غدد چربی ریزی را روی آن مشاهده خواهید کرد.

اگر می‌خواهید بدانید بینی شما از چه نوعی است، این موارد را روی آن چک کنید. اما مشاهدات شما، ممکن است درست نباشد. گاهی وسواس در معاینه ما را به اشتباه می‌کشاند. بهتر است برای تشخیص بینی گوشتی به جراح بینی مراجعه کنید. جراح بینی به راحتی نوع بینی شما را تشخیص خواهد داد.

میزان موفقیت جراحی بینی گوشتی

میزان موفقیت جراحی بینی گوشتی

میزان موفقیت جراحی بینی گوشتی به عوامل متعددی بستگی دارد. این که بینی شما در چه وضعیتی قرار دارد، مسئله مهمی است. بین گوشتی باید مورد بررسی جراح بینی قرار گیرد. جراح بعد از معاینه میزان درصد موفقیت جراحی بینی را به شما خواهد گفت. عواملی که در میزان موفقیت جراحی تاثیرگذارند عبارت‌اند از:

میزان موفقیت جراحی بینی گوشتی

 • میزان لایه‌های چربی زیر پوست بینی
 • میزان ضخامت پوست بینی
 • میزان استحکام غضروف بینی
 • روش بکار رفته توسط پزشک برای جراح بینی گوشتی
 • مهارت، تجربه و تبحر پزشک در عمل بینی گوشتی

 

میزان موفقیت در جراحی بینی گوشتی با میزان رضایت شما در جراحی متفاوت است. بهتر است جراح بینی مناسبی انتخاب کنید. انتظاری بیش از آن چیزی که جراح بینی به شما قول داده است، نداشته باشید. در این صورت میزان رضایت شما از جراحی بینی گوشتی، صد در صد خواهد بود. اگر میزان انتظار شما از بینی بعد از عمل انتظاری واقع‌بینانه باشد، شما در صحت و سلامت جسمی و روحی مراحل را پشت سر خواهید گذاشت و از ظاهر بینی جدیدتان خوشنود خواهید شد.

چند نکته درباره جراحی بینی گوشتی

اگر بینی شما از نوع گوشتی است، باید به چند نکته مهم دقت کنید و با توجه به این نکات اقدام به عمل بینی کنید.چند نکته درباره جراحی بینی گوشتی

 • برای عمل بینی گوشتی خود واقع بین باشید، مسلما بینی شما نسبت به قبل از عمل ظاهری زیباتر به خود خواهد گرفت. اما شاید نتوان بینی ایده‌آلی که در ذهن پرورانده‌اید، بدست آورید.
 • هیچ‌وقت سلامتی خود را فدای زیبایی نکنید. بینی گوشتی شما، ضرفیت مشخصی برای تغییر دارد. اگر جراح بینی گوشتی تشخیص می‌دهد، ایجاد تغییرات بیش از حد به نفع شما نیست، اصرار بیهوده نداشته باشید.
 • پزشکی که برای جراحی بینی گوشتی انتخاب می‌کنید، باید مهارت کافی برای عمل بینی گوشتی داشته باشد. قبل از عمل نمونه کارهای پزشک در رابطه با جراحی بینی گوشتی را مشاهده کنید. همچنین میزان رضایت مراجعین جراح بینی گوشتی را نسبت به عملکرد دکتر جویا شوید.
 • روش و تکنیک انتخابی برای ، متنوع است. به دنبال بهترین جراح بینی گوتشی باشید. با اینکار می‌توان نسبت به روش جراحی بینی گوشتی، خیالی آسوده داشت.
 • شما باید صبر بیشتری به خرج دهید. افرادی که بینی استخوانی دارند، بعد از عمل ورم کمتر و درنتیجه مراقبت کمتری نیاز دارند. اما ورم عمل در انواع بینی گوشتی به نسبت بیشتر است. فردی که بینی گوشتی دارد، باید صبر بیشتری به خرج دهد.چند نکته درباره جراحی بینی گوشتی
 • میزان موفقیت جراحی بینی را برای بینی خود، جویا شوید. در تعدادی از بینی‌ها که درصد کمی از بینی‌های گوشتی را شامل می‌شوند تغییرات بعد از عمل جراحی کمی قابل مشاهده است و زیاد محسوس نیست. اگر شما در این دسته نادر قرار دارید و انتظار بالایی از جراحی بینی داشته‌اید، ممکن است از تصمیم خود برای جراحی بینی گوشتی منصرف می‌شوید.
 • خوش‌بین باشید چرا که روش‌ها و تکنیک‌های زیادی برای جراحی بینی گوشتی، آورده شده است. امروزه مانند گذشته، بینی گوشتی یک مانع برای جراحی بینی نیست. همه‌ی بینی‌ها قابلیت زیباتر شدن را دارند. کافیست به دستان هنرمند پزشکی متخصص سپرده شوند.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بینی گوشتی

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بینی گوشتیبینی گوشتی بعد از عمل، نسبت به بینی استخوانی ورم بیشتری دارد. از این رو نیاز به مراقبت در بینی‌های گوشتی نسبت به بینی‌ها استخوانی کمتر است. شما باید با صبر و حوصله هر آنچه پزشک به شما توصیه کرده است، رعایت کنید. زمان برطرف شدن ورم و انجام مراقبت‌ها نباید شما را خسته یا ناامید کند. هر چه زمان بگذرد بینی شما فرم بهتری خواهد گرفت. بعد از مدت زمانی خواهید دید، بینی شما از آنچه احساس می‌کردید بهتر شده است.

اگر از آن جمله افرادی هستید که از جراحی بینی گوشتی واهمه دارند، یک مشاوره ترس شما را برطرف می‌کند. مطب دکتر کمال هادی، پذیرای وجود شما عزیزان است

دریافت مشاوره (کلیک کنید)